Úvod/Představení společnosti

Představení společnosti

Jsme českou dopravní a logistickou společností s dlouholetými zkušenostmi v oblasti tuzemské a mezinárodní dopravy a spedice. Naše portfolio služeb zahrnuje skladování a logistiku, zemní práce a přepravy sypkých hmot. Našim zákazníkům poskytujeme ty nejlepší služby a řešení. Jsme partnerem, který vždy dodrží ujednané podmínky, a stálou kvalitou a spolehlivostí Vám bude oporou ve Vašem podnikání.

0
Let zkušeností
0
Zaměstnanců
0
Přeprav za rok

Historie firmy

2019

Rekonstrukce

Rekonstrukce areálu v Hrochově Týnci.

2018

Logistické centrum Pardubice

Zahájili jsme provoz logistického centra v Pardubicích Černé za Bory.

2017

Převzetí holdingem Šmídl

Díky této akvizici jsme součástí české logistické společnosti, která nyní provozuje přes 500 vozidel a zaměstnává přes 800 zaměstnanců.

2015

Logistické centrum Liberec

Otevřeli jsme nové logistické centrum v Liberci, ve vozovém parku máme nyní přes 220 vozidel.

2014

Garance kvality služeb

Certifikace jsme rozšířili o GMP+ na převoz potravin a krmiv.

2011

Pobočky v Tovačově a Liberci

Ve vozovém parku máme nyní přes 200 vozidel, otevřeli jsme nové pobočky v Tovačově a Liberci.

2008

Rekonstrukce administrativní budovy v Hrochově Týnci

Ve vozovém parku máme nyní přes 160 vozidel, 20 stavebních a těžebních strojů, zaměstnáváme přes 200 zaměstnanců.

2005

Akvizice ČSAD Pardubice

Vybudovali jsme novou pobočku ve Vrdech, ve vozovém parku máme přes 100 vozidel.

2001

Centrálou je Hrochův Týnec

Přestěhovali jsme se, vozový park jsme rozšířili na 45 vozidel.

1999

Převzetí skupinou CSG

Disponujeme 10 vozidly.

1997

Vznik

Založení firmy.

O holdingu Šmídl

Holding Šmídl, jehož jsme od září 2017 součástí, působí na českém trhu v oblasti dopravy a poskytování komplexních logistických služeb již téměř 30 let. Jak to všechno začalo?

Společnost založil v roce 1990 Vladimír Šmídl. Z původně rodinné firmy se podnik rozrostl do holdingového uspořádání s více než deseti pobočkami po celé České republice. Mezi významné milníky historie společnosti Šmídl patří rok 1992, kdy firma začala provozovat mezinárodní kamionovou dopravu. V roce 1999 otevřela truckcentrum v Žamberku a o necelých deset let později logistické centrum ve Vysokém Mýtě. V roce 2009 získala společnost v Amsterodamu ocenění v soutěži Evropský autodopravce roku. V roce 2010 firma disponovala 200 vozidly a z malé rodinné firmy se rozrostla ve společnost s 315 zaměstnanci. Rok poté otevřela novou pobočku v Brně. V roce 2015 firma slavila jubileum – na dopravním trhu působila již 25 let.

Společnost NIKA působí v oblasti dopravy více než 20 let a ve svém vozovém parku má přes 250 vozidel různých typů a tříd. Portfolio činností navíc doplňuje železniční, námořní a letecká doprava.

NIKA byla založena v roce 1997 společně se servisem v Nových Holešovicích. O dva roky později byla firma prodána novému majiteli a stala se součástí průmyslového holdingu CSG s centrálou v Hrochově Týnci. V té době společnost rozšířila vozový park z 10 vozidel na 45. V roce 2005 společnost získala ČSAD Pardubice a vybudovala novou pobočku ve Vrdech. Počet vozidel se zdvojnásobil. Tři roky poté již firma zaměstnávala pře 200 zaměstnanců a brzy nato otevřela nové pobočky v Tovačově a Liberci.

V roce 2012 NIKA začala s těžbou a prodejem písku, v následujících letech zahájila provoz logistických center v Pardubicích a Liberci a získala certifikaci na převoz potravin a krmiv. Významným mezníkem pro obě společnosti je datum 7. září 2017, kdy se NIKA Logistics stala součástí dopravnělogistického Holdingu Šmídl.

Díky spojení největších logistických firem východních Čech disponujeme nyní více než 530 vozidly. Stáváme se tak největším českým dopravcem na trhu s více než 800 zaměstnanci a 11 pobočkami po celé České republice. Věříme, že společně porosteme dál. V současné době holding nabízí široké portfolio služeb v oblasti mezinárodních přeprav po celé Evropě, přeprav vnitrostátních, nadrozměrných i ADR, komplexních logistických služeb či letecké, námořní a železniční dopravy. To vše pak doplňují přepravy sypkých hmot a expresní, speciální a multimodální přepravy.
Historie holdingu Šmídl

Vedení společnosti

Email
Management NIKA LOGISTICS

Člen představenstva
Výkonný ředitel

„Pokud uděláte chybu a nenapravíte
ji, nazývá se to chybou.“

Email
Management NIKA LOGISTICS

Místopředsedkyně představenstva
Obchodní a personální ředitelka

Místopředsedkyně představenstva
Obchodní a personální ředitelka

Email
Management NIKA LOGISTICS

Generální ředitel
Předseda představenstva

„Neříkej, že to nejde. Raději řekni, že to zatím neumíš.“

Odpovědná firma

Certifikáty

  • Zobrazit
  • Zobrazit
  • Zobrazit
  • Zobrazit